15 grudzień 2021

Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy w Katowicach! Największe wydarzenie związane z polskim designem już 18 i 19 grudnia

fot. nadesłane
Tuż przed Świętami najlepszy polski design ze znakiem jakości TRŁ po raz pierwszy na dużą skalę wypełni przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. TRŁ KATOWICE! - pierwsza na górnym Śląsku edycja kultowych Targów Rzeczy Ładnych, to nie tylko morze inspiracji dla osób interesujących się designem, plakatami i wystrojem wnętrz, ale też prezentowe last-minute dla wszystkich zabieganych. Wśród wystawców największe gwiazdy Targów Rzeczy Ładnych, świetni debiutanci i lokalne śląskie marki.
informacja handlowa

Planowaliśmy to wydarzenie już ponad rok temu i wreszcie się doczekaliśmy! Targi Rzeczy Ładnych są wreszcie na Śląsku! Po tegorocznym debiucie we Wrocławiu, gdzie było naprawdę wspaniale, nie możemy się doczekać Katowic! Fantastyczna architektura MCK, znakomita przedświąteczna data, ponad 150 niesamowitych wystawców i specjalna strefa ELLE Polska. To w skrócie wydarzenie, jakiego w tym roku nie było! Topowe polskie marki i designerzy pokażą swoje unikatowe meble, plakaty, ceramikę, rośliny, tekstylia, produkty wellness i eko, akcesoria i produkty dla dzieci. Cieszymy się, że właśnie teraz Targi Rzeczy Ładnych debiutują w Katowicach! - mówią Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, twórcy Targów Rzeczy Ładnych.

Na targach pokażą się projektanci i marki związani z Katowicami, ale przede wszystkim to przegląd najciekawszych wyselekcjonowanych marek z całej Polski, które jak zawsze przygotują specjalne promocje i okazje tylko na targowy weekend. Wiele z nich w miniony weekend prezentowało się w Warszawie na Stadionie Narodowym.

Wśród wystawców TRŁ KATOWICE! pojawią się m.in.: OTOOTO (jednoosobowa manufaktura z Katowic, w której powstają produkty z gipsu polimerowego. W ofercie znajdziecie tace, podkładki, mydelniczki, czyli dodatki, które podkreślą klimat wnętrza); ÅOOMI Studio (kultowa polska marka ceramiczna, której naczynia są w najmodniejszych restauracja w Polsce i na świecie); BE LOCAL (twórcy przewodnika po Górnym Śląsku i Zagłębiu);  MIA COLONIA (stylowa manufaktura wytwarzająca świece i dyfuzory zapachowe do wnętrz z wosków roślinnych i olejków zapachowych); MYŚL CERAMIKA (ręcznie wykonana, unikatowa ceramika, która pomaga pielęgnować małe radości); PAPIER PLUS DRUK (pracownia, w której powstają autorskie serie zeszytów, papiery czerpane oraz limitowane edycje grafik); PLYWOOD PROJECT (twórcy mebli, które łączą w sobie prostą skandynawską estetykę z lekką dozą fantazji w postaci charakterystycznych, ażurowych paneli bocznych); STOLARNIA DĘBORZYCE (autorska pracownia tworząca przepiękne toczone misy drewniane na każdą okazję); SZAROMI (niezwykłe przedmioty użytkowe z papieru); WOOD&PAPER (fantastyczne  meble nawiązujące stylem do wzornictwa z lat 50 i 60-tych); WYTWÓRNIA (książki dla dzieci i młodzieży, które stylistyką nawiązują do znakomitej polskiej ilustracji lat 60-tych), HADAKI (ceramiczna pracownia z Poznania, której produkty są hitem sprzedaży Targów Rzeczy Ładnych), czy KAL-STORE - minimalistyczne kalendarze, które podbiły serca fanów designu w całej Polsce.

Na TRŁ KATOWICE! nie zabraknie także znakomitych polskich ilustratorów, w tym MALWINY HAJDUK, PAWŁA JOŃCY i BARTOSZA KOSOWSKIEGO. W sumie w MCK w strefie PRINT pokaże nie ponad 30 twórczyń i twórców ilustracji i plakatu - prawdziwe polskie gwiazdy i znakomici debiutanci. Na ich stoiskach będzie można znaleźć najpiękniejsze rzeczy z papieru: plakaty, sitodruki, edycje kolekcjonerskie oraz notesy, papeterie i świąteczne kartki, jakich nie znajdziemy w zwykłych sklepach.

Przedświąteczna edycja TRŁ KATOWiCE! Zaprosi także do specjalnej strefy z modą, dodatkami i biżuterią, współtworzoną ze słynnym magazynem ELLE POLSKA. W strefie TRŁ x ELLE będzie można zobaczyć m.in. marki: HIPPIE PLUM (biżuteria i zegarki inspirowane naturą i podróżami); PRACOWNIA BROKAT (Katowicka pracownia, gdzie architektura styka się z biżuterią, trendy z tradycją, doświadczenie z kreatywnością, a estetyka z funkcjonalnością); SAFFA (pracownia projektowania biżuterii z Katowic); OTO JEWELRY (biżuteria w stylu modern bohemian, którą charakteryzuje oryginalność w każdym calu - każda mosiężna blaszka jest ręcznie szlifowana w OTO pracowni, a bransoletki tkane ręcznie nitka po nitce).

Polecamy też imponującą strefę WELLNESS I EKO, gdzie pokaże się czołówka niezależnych polskich marek kosmetycznych i eko, w tym producenci zapachowych świec, akcesoriów do jogi i wszystkiego, co koi i relaksuje. To prawdziwa kopalnia prezentów dla bliskich i dla siebie! Nie przegapcie też strefy z książkami i akcesoriami dla DZIECI, w której czekają na Was najwyższa jakość i świetne marki i wydawnictwa.

TRŁ KATOWICE! to nie tylko przedświąteczne zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim znakomita szansa, by zobaczyć na żywo to, co najciekawsze i najnowsze w polskim designie. To też ostatnia w tym roku możliwość na udział w Targach Rzeczy Ładnych - impreza kończy tegoroczny jesienny sezon TRŁ.

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 9 lat impreza promuje i przyciąga najlepszych twórców, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych.

TRŁ KATOWICE!
18-19 grudnia, godz. 11-19
MCK - Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice
Bilety 10 zł

targirzeczyladnych.pl
facebook.com/targirzeczyladnych
Instagram.com/targirzeczyladnych
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rudzie