Chciał przekupić policjantów

fot. KMP w Rudzie Śląskiej
Policjanci z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który proponował im łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności. Poza próbą przekupstwa, zatrzymany odpowie jeszcze za inne przestępstwa, w tym za posiadanie narkotyków i jazdę w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
Koronawirus
śląskie
22191
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Policjanci z ogniwa patrolowego rudzkiej jedynki zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Szybko okazało się, że 33-letni kierujący jest pijany - badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Oprócz tego miał przy sobie marihuanę.
Mężczyzna zaproponował policjantom 2000 zł łapówki w zamian za „przymknięcie oka” i odwiezienie go do domu. Mundurowi pouczyli rudzianina, że popełnia kolejne przestępstwo, ten jednak dalej próbował namówić policjantów, by wzięli gotówkę i zapomnieli o sprawie. Stróże prawa zatrzymali 33-latka. Wczoraj prokurator objął 33-letniego rudzianina policyjnym dozorem i zastosował wobec niego poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
22191
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rudzie

kiedy
2020-11-29 16:00
miejsce
MCK im. Henryka Bisty, Ruda...
wstęp biletowany