5 październik 2022

Heksy w hołdy już w październiku

zdjęcie: Heksy w hołdy już w październiku / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty zaprasza na „Heksy z hołdy”. To kolejna komedia po śląsku autorstwa i w reżyserii popularnego aktora Zbigniewa Stryja. Sztukę będzie można zobaczyć po raz pierwszy już w niedzielę (9.10) o godz. 16.00 i 19.00. Tym razem widzowie będą mieli okazję przenieść się w świat magii, diabłów i czarownic, jednak nie zabraknie także wielu odniesień do tradycji i kultury Górnego Śląska, a przede wszystkim Rudy Śląskiej. Bilety na spektakl są już dostępne w sprzedaży on-line i stacjonarnej. Można także rezerwować miejsca telefonicznie.
REKLAMA

Po ogromnym sukcesie przygód Gity, suwnicowej z Huty „Pokój” oraz wizyty na Dzikim Zachodzie z Szeryfem z Fryn City, zapraszamy na premierowy spektakl „Heksy z hołdy” – mówi Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im.H.Bisty w Rudzie Śląskiej. – Jestem pewna, że to przedstawienie przypadnie do gustu publiczności i będzie kolejną niezapomnianą teatralną przygodą. To pełna akcji, dobrej zabawy i  humoru komedia, w której nie zabraknie błyskotliwych dialogów po  śląsku. Po prostu nie można jej przegapić!  – dodaje.

„Heksy z hołdy”, czyli piekielna komedia po śląsku, to opowieść o Belzebubie – panu czarcich czeluści pod Fryncitą – który wyznacza swoim podwładnym „Diobłowi” i „Dioblicy” nowe zadanie do wykonania. Jakie mają pomysły, żeby osiągnąć założony cel i czy tytułowe „Heksy” okażą się wsparciem czy raczej utrapieniem, będzie można się dowiedzieć podczas oglądania spektaklu. 

Na scenie zobaczymy wspaniałych aktorów, których znamy już z naszych  poprzednich produkcji „Gita Story” oraz „Szeryf z Fryn City”. Zobaczymy między innymi: Annę Białoń, Ninę Siwy, Jakuba Podgórskiego, Zbigniewa Stryja, Magdalenę Chrostek, Jolantę Niestrój-Malisz i Jana Woldana – podkreśla Katarzyna Furmaniuk. – Dodam też, że jeśli ktoś nie będzie miał okazji przyjść na spektakl premierowy, może zrobić to także w innych terminach. Zapraszamy na „Heksy z hołdy” w  październiku i listopadzie – mówi.

Komedia będzie grana na deskach Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty 24 i 31 października o  godz. 18.00, a także 7, 12, 14 i 28 listopada również o godz. 18.00. Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży on-line. Można je również zakupić w kasie placówki. Kasa jest czynna od wtorku do piątku w  godz. od 15:00 do 18:00 oraz dwie godziny przed każdą biletowaną imprezą. Cena biletu to 40 zł (uwzględniane są także zniżki z Kartą Seniora i Kartą Rodziny 3+ oraz na bilety grupowe). Możliwa jest także rezerwacja biletów pod numerem telefonu: +48 32 248 62 40 lub +48 512 024 062, a także w godzinach pracy sekretariatu (7:30-15:30). Rezerwacje przyjmowane są również pod adresem e-mailowym: bilety@mckrudasl.pl.

Przypomnijmy, że 2019 roku z okazji 60. urodzin Rudy Śląskiej powstała wyjątkowa sztuka teatralna „Gita Story - śląska komedia muzyczna”. Jest to produkcja teatralna rudzkiego MCK-u, której akcja rozgrywa się w Rudzie Śląskiej w latach 60-tych ubiegłego wieku. Opowiada ona o Górnym Śląsku i jego mieszkańcach. W opowieści nie brakuje humorystycznych dialogów i piosenek po śląsku. Twórcą tej produkcji oraz odtwórcą jednej z ról jest Zbigniew Stryj. Spektakl można było oglądać także w wersji on-line. Z kolei jesienią ubiegłego roku powstało kolejne przedstawienie po śląsku „Szeryf z Fryn City”, opowiadające o starym kowboju, który zapisuje swój „saloon” dwóm rodzinom, gdzie jedną tworzą kobiety, a drugą mężczyźni. W sztuce pojawia się także sprytny szeryf, który próbuje skorzystać na konfliktach pojawiających się pomiędzy rodzinami.

Więcej informacji na temat wydarzenia i sprzedaży biletów znajduje się na stronie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Ruda Śląska
1.9°C
wschód słońca: 07:28
zachód słońca: 15:42
Koronawirus
śląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rudzie

kiedy
2022-12-11 18:00
miejsce
Dom Kultury Bielszowice, Ruda...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-16 17:30
miejsce
Dom Kultury Bielszowice, Ruda...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-16 20:30
miejsce
Dom Kultury Bielszowice, Ruda...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-17 16:00
miejsce
Dom Kultury Bielszowice, Ruda...
wstęp biletowany